طراحی لوگو در مشهد – انواع لوگو و تاثیر آن در برندسازی

۵/۵ - (۱۲ امتیاز)

لوگو در واقع نام تجاری یک برند محسوب می شود. کسب و کارهای مختلف با طراحی لوگو می توانند در قالب یک تصویر خودشان را معرفی کنند و از این طریق گام موثری را در راستای برندینگ بردارند. استفاده از یک لوگو باعث کسب اعتماد مشتریان و بازاریابی می شود. آشنایی با انواع لوگو و تاثیر هر کدام از آن ها در برندسازی می تواند به شما کمک کند تا انتخاب های بهتری داشته باشید. البته در این حوزه تیم های حرفه ای مشغول به کار هستند که بر اساس تجربه کاری خود می توانند بهترین نوع لوگو را برای انواع کسب و کارها طراحی و اجرا کنند. تیم طراحان حرفه ای استودیو پاراکس می تواند در این مسیر به شما کمک کند. در این مطلب قصد داریم در ارتباط با طراحی لوگو اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. تا پایان ما را همراهی کنید.

با طراحی لوگو می توان یک کسب و کار را معرفی کرد و گام موثری را در راستای برندینگ برداشت.

اهمیت طراحی لوگو برای کسب و کارها

یک تصویر می تواند گویای هزاران کلمه باشد. با طراحی لوگو البته به شرط اینکه این کار به طور حرفه ای انجام شود، خیلی ساده می توان یک کسب و کار را معرفی کرد. لوگو چهره یک کسب و کار را به نمایش می گذارد و برای برندسازی و جذب مشتری اهمیت زیادی دارد. همچنین با انجام یک طراحی زیبا و منحصر به فرد می توان یک جذابیت بصری را خلق کرد که باعث جلب توجه مخاطبان می شود. این لوگو نمادی از اعتبار یک کسب و کار است و نشان می دهد که کالا یا خدماتی با کیفیت از طریق این برند به مشتریان ارائه می شود. البته برای رسیدن به این اهداف، بایستی کار طراحی لوگو به صورت حرفه ‌ای و کاملا حساب شده صورت بگیرد تا نتیجه دلخواه کسب شود. لوگو انواع مختلفی دارد که هر کدام از آنها ویژگی های مخصوص به خود را دارند. در ادامه به معرفی انواع لوگو می پردازیم.

 لوگو تایپ

لوگو تایپ یا لوگو نوشتار ساده ترین نوع لوگو است. همان طور که از نام آن مشخص است در طراحی لوگو تایپ، نام شرکت یا کسب و کار،  به عنوان لوگو یا نماد معرفی می شود. اگر نام کسب و کار یک نام کوتاه و جذاب باشد این نوع طراحی لوگو می تواند انتخاب بسیار خوبی باشد. اما جای نگرانی نیست. در بسیاری از مواقع می توان از یک نام اختصاری خاص و متفاوت هم استفاده کرد و یک لوگوی حرفه ای را برای یک برند طراحی و معرفی کرد.

 طراحی لوگو تایپ بهترین نوع طراحی لوگو برای کسب و کارهای جدید است.

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم لوگو تایپ شامل نام برند یا نام اختصاری آن است. بنابراین بهترین انتخاب برای طراحی لوگو مربوط به کسب و کارهای جدید است. با طراحی یک لوگو تایپ منحصر به فرد در مدت زمان کوتاه، نام برند در میان رقبا و مشتریان جایگاه خود را پیدا می کند و باعث برندینگ و کسب مشتری می شود. توجه داشته باشید که استفاده از نام برند و یک فونت به تنهایی نمی تواند موفقیت لوگو تایپ در برندسازی را تضمین ‌کند، بلکه رمز پیروزی، استفاده از متخصصین حرفه ای است که بتوانند با سبک منحصر به فرد و خاص خود، کار طراحی لوگو تایپ را به خوبی انجام دهند. بنابراین برای طراحی لوگو در مشهد به سراغ افراد حرفه ای بروید تا بتوانید به نتیجه دلخواه تان دست پیدا کنید.

در طراحی لوگو تایپ، نام شرکت یا کسب و کار، به عنوان لوگو یا نماد معرفی می شود.

در طراحی لوگو تایپ، نام شرکت یا کسب و کار، به عنوان لوگو یا نماد معرفی می شود.

 لوگو نماد

نوع اصلی لوگو همین لوگو نماد یا لوگو تصویری است. برای طراحی لوگو نماد، یک تصویر به عنوان جلوه ای از برند، خدمات و یا محصولات یک کسب و کار انتخاب می شود. این تصویر گرافیکی به صورت منحصر به فرد برای برند مورد نظر طراحی و اجرا می شود. از آنجایی که تصاویر ساده‌ترین و سریع ترین راه برای انتقال مفاهیم هستند.  طراحی لوگو به صورت لوگو نماد ماندگاری زیادی در ذهن مخاطبان دارد. طراحی لوگو تصویری به وسیله شکل ها، رنگ ها و طرح های مختلف صورت می گیرد و می تواند یک تصویر ماندگار از برند مورد نظر را در ذهن مخاطبین ایجاد کند و در نتیجه، تاثیر زیادی در برندینگ و کسب مشتری دارد. البته برای دستیابی به این هدف بایستی به سراغ تیم های حرفه ای بروید. این افراد طراحی لوگو حرفه ای و ارزان را برای شما امکان پذیر می کنند.

در طراحی لوگو به سبک لوگو نماد یک تصویر گرافیکی به صورت منحصر به فرد برای برند مورد نظر طراحی و اجرا می شود.

در طراحی لوگو به سبک لوگو نماد یک تصویر گرافیکی به صورت منحصر به فرد برای برند مورد نظر طراحی و اجرا می شود.

لوگو ترکیبی

این نوع لوگو، ترکیبی از لوگو تایپ و لوگو نماد است. به عبارت دیگر طراحی لوگو با این مدل، هم تصویر و هم نوشته را شامل می شود. طراحی لوگو ترکیبی از حساسیت بالایی برخوردار است و به زمان بیشتری نیاز دارد. نکته ی حائز اهمیت این است که بین این دو جزء، هارمونی لازم وجود داشته باشد. همچنین با استفاده از کمی خلاقیت می توان یک لوگو خاص و جذاب را طراحی و اجرا کرد.

 طراحی لوگو ترکیبی برای چه کسب و کارهایی توصیه می‌شود؟

طراحی لوگو ترکیبی برای هر نوع کسب و کار می تواند یک انتخاب بسیار ایده‌آل باشد. به خصوص برای شرکت ها و یا کسب و کارهایی که نیاز دارند از لوگوی تصویری و لوگو تایپ خود در موقعیت های مختلف استفاده کنند. طراحی این نوع لوگو، می تواند یک انتخاب بسیار مناسب باشد؛ زیرا هم نام شرکت و هم نماد آن را به صورت همزمان نمایش می دهد.

 جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم در مورد طراحی لوگو و تاثیر آن در برندسازی مطالبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در ادامه انواع لوگو را به شما معرفی کردیم و موارد استفاده از هر کدام از آن ها را مختصراً توضیح دادیم. تقریباً تمامی شرکت ها و کسب و کارها به یک لوگو یا نماد مخصوص به خود نیاز دارند. طراحی لوگو بر اساس استانداردهای جهانی صورت می گیرد و رعایت تمام اصول استاندارد باعث می شود تا یک نتیجه دلخواه کسب شود. برای دریافت مشاوره طراحی لوگو مشهد و دستیابی به نتایج دلخواه بایستی از کارشناسان و متخصصان این حوزه کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.